Automatyzacja Facebooka – część 2 (nowy program)

Automatyzacja Facebooka – czyli jak zbiorowo wysyłać wiadomości na Facebooku?

Czy można całkowicie zautomatyzować działania na facebooku?  NIE 🙂 Przeczytaj jednak, do jakiego „kompromisu” doszedłem z Facebookiem, w kwestii automatyzowania wysyłania wiadomości do wielu znajomych.
To druga automatyzacja dziań facebookowych, jaką osiągnąłem dzięki specjalnie napisanemu skryptowi. Mój nowy skrypt / program „FBMessageSender„, na podstawie pliku excel friends.xls – z adresami profili (który możesz śmiało edytować w Open Office) automatyzuje proces wysyłki, a Twój wkład ogranicza się do uruchomienia programu, wskazania do ilu osób chcesz wysłać wiadomość – i to wszystko. No, powiedzmy, prawie wszystko – ale o tym za chwilę. Program udostępniam za dramo, ale jak Ci się przyda i masz ochotę się odwdzięczyć to możesz przelać dowolną  kwotę przez:
  • PayPal
  • Przelew na telefon
  • Przelew bankowy

Na numer: 19 1140 2004 0000 3702 7757 9922

UWAGA!
Program może się odrobinę zmieniać (aktualizacje), więc jeśli chcesz być na bieżąco – koniecznie subskrybuj moją stronę

Program możesz pobrać TUTAJ  

Wracając do meritum…

Jakiś czas temu stworzyłem skrypt (mały program), który – najprościej rzecz ujmująć – robi wykaz wszystkich naszych znajomych na facebooku w sposób automatyczny. Program nazwałem Get FB Friends.

Możecie go pobrać za darmo TUTAJ  oraz poczytać o nim tutaj: „Pobierz listę znajomych na facebook

Jeśli zdarzyło Ci się już pobrać wcześniej – to pobierz jeszcze raz (aktualną wersję), która również działa na nowej wersji facebook’a.

Program Get FB Friends – daje możliwość wygenerowania listy Twoich znajomych.

Dlaczego pokusiłem się o napisanie takiego programu?
Ano dlatego, żeby mieć w przejrzystej i łatwej do wszelkiego przetwarzania formie – listę znajomych.

Jeśli nie przychodzi Ci do głowy sytuacja, w której można z takiej listy skorzystać, to w tym wpisie właśnie chciałbym się skupić na takiej sytuacji.

Sytuacje, która mam na myśli dotyczy wysyłania tej samej wiadomości do wielu znajomych lub do wszystkich – jeśli masz ich relatywnie niewielu. O ograniczeniach napiszę jeszcze potem.

Jeśli chcesz szybko stworzyć listę grupy osób, do których chciałbyś wysłać wiadomość, to z pewnością wyżej wymieniony skrypt / programik tj. Get FB Friends – Ci w tym pomoże.

Kiedy mamy już wygenerowaną listę znajomych łącznie z linkami do ich profili – możemy po prostu wchodzić na te linki, a następnie wysyłać wiadomości. Już w tym momencie mamy pewną oszczędność czasową.

Chcąc iść jednak krok dalej potrzebujemy automatyzacji, dzięki której nasz udział ograniczy się do minimum.

I tu właśnie wkracza mój nowy program „FBMessageSender„, który na podstawie pliku friends.xls (który możesz śmiało edytować w Open Office) automatyzuje proces wysyłki, a Twój wkład ogranicza się do uruchomienia programu, wskazania do ilu osób chcesz wysłać wiadomość – i to wszystko. No, powiedzmy, prawie wszystko – ale o tym za chwilę.

Plik friends.xls zawiera tylko kolumn z listą linkami do profili Twoich znajomych (bez nazw kolumn). Plik taki możesz przygotować na 2 sposoby:

1) Ręcznie wklejasz linki do profili – co jednak będzie wymagało od Ciebie sporo pracy. 

2) Korzystając z wcześniej wspomnianego mojego programiku (Get FB Friends), który pobiera listę znajomych do pliku my-facebook-friends.xls

Następnie taki plik edytujesz i zostawiasz kolumnę z linkami do profilów (bez nazwy kolumny)

Taki plik zapisujesz jako friends.xls

Teraz już możesz skorzystać z programu ‚FBMessageSender.exe„.
Aby program poprawnie zadziałał w katalogu, w którym się znajduje musi się również znaleźć:- chromedriver.exe (nie będe się już o nim rozpisywał – więcej znajdziecie tutaj „Pobierz listę znajomych z facebooka”:  (w sekcji:  „dla nieufnych – Opis „techniczny” programu i fałszywe zagrożenia)
– utwórz dwa pliki tekstowe
a) dane.txt (podaj w 3 odrębnych linijkach: login do facebooka, hasło do facebooka, a w trzeciej linii: https://pl-pl.facebook.com/
b) message.txt i tu wpisujesz wiadomość, którą chcesz wysłać

OGRANICZENIA:
– Jedyna i chyba największe, to liczba osób, do których możesz wysłać w krótkim odstępie wiadomość. Facebook pilnuje tego, choć nie podaje jaka to liczba.

Ja w pierwszych próbach, wysłałem wiadomość do 50 osób, a przy kolejnym uruchomieniu programu (w najbliższych kilku godzinach) próbowałem wysyłać do kolejnych, ale już mi FB blokował wysyłanie wiadomość – tzn. ich po prostu nie wysyłał (prosząc od CAPTCHe)

W programie wprowadziłem losowe odległości czasowe między wysyłaniem wiadomość do kolejnych osób, ale mimo wszystko przy jednorazowym uruchomieniu – staram się wysyłać wiadomość do max 30 osób. W programie – na początku – dałem możliwość wpisania liczby osób, do których chcemy wysłać wiadomość. Myślę, że zazwyczaj będzie potrzebować mniejszych list.

Zrób to według własnego wyczucia. Przed kolejnymi uruchomieniami programu aktualizuj plik friends.xls tj. usuwaj wiersze z osobami, do których już wysłałeś wiadomość.

MODYFIKACJE
Oczywiście program mogę dowolnie rozszerzyć / zmodyfikować – np. dając. możliwość wyboru jakie interwały mają być między wysyłką wiadomości do kolejnej osoby itp. – ale to już opcja na zamówienie (odpłatnie).

Jeśli masz jakieś pytana pisz na adres kontakt@tytanpracy.pl – lub w komentarzu. Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.

Program udostępniam za dramo, ale jak Ci się przyda i masz ochotę się odwdzięczyć to możesz przelać dowolną  kwotę przez:

  • PayPal
  • Przelew na telefon
  • Przelew bankowy

Na numer: 19 1140 2004 0000 3702 7757 9922

Share: